1,5% PODATKU DLA RANNEGO WETERANA

Działalność naszego Stowarzyszenia skupia się na wzajemnej pomocy weteranów rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami kraju, a także na wsparciu rodzin naszych poległych kolegów. Niesiemy również pomoc innym – szczególnie dzieciom weteranów, które w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń potrzebują pomocy, ale też innym weteranom-żołnierzom, będącym w szczególnej potrzebie.

Sami doświadczyliśmy bólu i społecznego wykluczenia, dlatego też podejmujemy działania mające na celu promowanie postaw wykazujących szacunek i wsparcie dla wszystkich weteranów i innych żołnierzy w niedoli.

Nasza społeczność to weterani ranni i poszkodowani, żołnierze walczący i pełniący służbę wojskową w misjach zagranicznych – zwłaszcza w Afganistanie i Iraku , pochodzący z „zielonych” garnizonów lub osiągający niskie dochody. Potrafiliśmy uświadomić ich problem Rzeczypospolitej Polskiej, co skutkowało powstaniem ustawy o weteranach oraz otwarciem Centrum Weterana.

Wszystkie nasze działania mają charakter wolontariatu, nie zatrudniamy pracowników oraz nie pobieramy środków finansowych Stowarzyszenia za wszelkie inicjatywy. Nasze środki kierujemy wyłącznie do ludzi w potrzebie oraz na działalność związaną z integracją oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu weteranów. Wydatki podlegają kontroli uprawnionych instytucji i nigdy nie wykazano żadnych nieprawidłowości.

Niech nasza determinacja oraz skuteczność będą gwarancją właściwego spożytkowania 1,5% podatku dochodowego w działaniach zmierzających do integracji oraz wsparcia całego środowiska weteranów Rzeczypospolitej Polskiej. W planach, jakie będziemy realizować w 2024 r. są m.in. turnusy rehabilitacyjne, kontynuacja programu „Rower dla Weterana”, rajd górski i inne formy integracji oraz aktywizacji środowiska weteranów.

Prosimy o wpisanie numeru KRS 0000304771 w PIT za rok 2023 ze zgodą na przekazanie danych podatnika w celu umożliwienia wyrażenia wdzięczności darczyńcom.

Z wyrazami wdzięczności!

Zarząd i Weterani