TURNUS REHABILITACYJNO-INTEGRACYJNY DLA WETERANÓW POSZKODOWANYCH I ICH RODZIN ORAZ RODZICÓW POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY

TURNUS REHABILITACYJNO-INTEGRACYJNY DLA WETERANÓW POSZKODOWANYCH I ICH RODZIN ORAZ RODZICÓW POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY

W dniach 22.07.-05.08.2023 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego VARSOWIA w Międzywodziu miał miejsce pierwszy  z dwóch zaplanowanych w tym roku turnusów rehabilitacyjno-integracyjnych zorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie. W turnusie wzięli udział weterani poszkodowani wraz z rodzinami oraz rodzice poległych żołnierzy. W trakcie pobytu uczestnicy skorzystali w bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, kontynuując żmudną i nieustającą walkę o powrót do zdrowia. Siatkówka, spacery z kijkami, wycieczki rowerowe czy rejsy katamaranem po Zalewie Kamieńskim, a także aktywny wypoczynek nad brzegiem morza, korzystanie z gier planszowych – to szereg przedsięwzięć, które – mimo niewdzięcznej pogody – dały wszystkim możliwość rehabilitacji przez sport oraz spędzenie aktywnie czasu z rodziną i znajomymi.

Warto nadmienić, że dla części weteranów pobyt na turnusie był okazją do kontynuowania przygotowań do Igrzysk Niezwyciężonych – Invictus Games Dusseldorf 2023 – międzynarodowych zawodów dla żołnierzy poszkodowanych w służbie i na misjach poza granicami kraju.

Ślemy podziękowania i wyrazy wdzięczności firmie Lockheed Martin – która w znaczący sposób przyczyniła się do realizacji tego turnusu.

Serdecznie dziękujemy całemu personelowi Ośrodka VARSOWIA za zaangażowanie i opiekę – dzięki Wam nasz wypoczynek i rehabilitacja były bardzo udane.

Inne aktualności
Skip to content