III Marsz z Weteranem

W dniach 7-11 czerwca br. na terenie Powiatu Wałbrzyskiego, w malowniczym Sokołowsku nasze Stowarzyszenie zrealizowało po raz trzeci, projekt pn. Marsz z Weteranem. Uczestnikami tego wydarzenia byli weterani poszkodowani, ich żony i partnerki oraz zaproszeni przyjaciele i sympatycy naszego Stowarzyszenia. Zasadniczymi założeniami tego przedsięwzięcia były rehabilitacja ruchowa weteranów w ramach pieszej turystyki górskiej oraz integracja środowiska weteranów poszkodowanych ze społeczeństwem. Mimo stosunkowo krótkiego pobytu udało się zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje, w tym wyprawę do schroniska Andrzejówka czy zwiedzenie Zamku Książ. Ten ostatni, wywarł na nas niesamowite wrażenie.

Najważniejszym przedsięwzięciem tego projektu była organizowana w sobotę, trzecia edycja Marszu z Weteranem – zawodów  w wędrówce pieszej, rozgrywanych na dwóch dystansach 6 km i 17,5 km. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz, pogoda dopisała, a frekwencja okazała się znacznie przekraczająca nasze oczekiwania. Wszyscy piechurzy zgodnym głosem wyrażali uznanie dla przygotowania całej imprezy oraz satysfakcję z ukończenia wędrówki na – jak się okazało – wymagających trasach. Na finiszerów i wszystkie towarzyszące osoby czekał ciepły poczęstunek, certyfikat finiszera oraz niepowtarzalny, pamiątkowy medal.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zjazdu, którzy byli zaangażowani w realizację całego przedsięwzięcia, a w szczególności sobotnich zawodów.

Sponsorem głównym III Marszu z Weteranem był Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna – serdecznie dziękujemy za szczodry wkład na rzecz pomocy weteranom poszkodowanym.

Słowa podziękowania składamy pracownikom Powiatu Wałbrzyskiego, na czele z Panią Iwoną Frankowską – wicestarościną Powiatu Wałbrzyskiego, za koordynację wsparcia udzielonego przez władze Starostwa oraz osobiste zaangażowanie.

Szczególne słowa podziękowania należą się naszym partnerom, którzy wsparli nasz wyjazd – również finansowo: firmie Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze “Victoria” S.A.oraz firmie CBRE.

Naszym przemiłym gospodarzom państwu Annie i Rafałowi Sobkowiczom z Ośrodka Wypoczynkowego Radosno w Sokołowsku dziękujemy za gościnę i opiekę.

Władzom sołectwa, mieszkańcom Sokołowska serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, gościnę i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok.