CATERAN YOMP 2024

W dniach 05-12 czerwca br., delegacja weteranów poszkodowanych – członków naszego Stowarzyszenia  wzięła udział – na zaproszenie zaprzyjaźnionej amerykańsko-brytyjskiej fundacji Allied Forces Foundation – w wyjeździe do Szkocji. Centralnym punktem wyjazdu był start w marszu długodystansowym o nazwie Cateran Yomp na dystansie 88 km po malowniczych górach Szkocji. Pobyt obfitował w wiele atrakcji, m.in.: zwiedzanie szkockich zamków i malowniczych miasteczek, czy też udział w legendarnych Highland Games – zawodach sięgających tradycją do XI wieku, w trakcie których m.in. rzuca się ciężarem na łańcuchu, młotem i – najbardziej spektakularna konkurencja – ciężką kłodą.

Sam marsz Cateran Yomp, na którego ukończenie było przewidziane 24 godziny, dostarczył wiele pozytywnych wrażeń, inspiracji i satysfacji z ukończenia. Urokliwe obrazki szkockich gór, wymagająca pogoda – na przemian słońce, deszcz i nieustający wiatr – oraz możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami  z weteranami z innych krajów zostaną we wspomnieniach uczestników na bardzo długo.

Serdecznie dziękujemy Allied Forces Foundation za zaproszenie i profesjonalnie przeprowadzenie całego projektu.